Parafia Rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wielkopolskim

Archidiecezja Poznańska

Misje Święte 2018

LIST OJCÓW FILIPINÓW PRZED ROZPOCZĘCIEM MISJI

Drodzy grodziscy Parafianie:

Pragniemy Was serdecznie pozdrowić i zaprosić - ciesząc się ogromnie, że Pan Bóg daje nam ten szczególny czas - na Misje Święte, które rozpoczną się w Waszej parafii już za tydzień.

Tak blisko już nam do tego wielkiego wydarzenia, które ma umocnić wierzących, rozpalić pierwotną gorliwość obojętnych i ukazać drogę błądzącym i poszukującym.

To szczególne święto wiary przypada w roku, kiedy Kościół w Polsce raduje się z napełnienia Duchem Świętym, a Kościół w Archidiecezji Poznańskiej dziękuje Bożej Opatrzności za 1050 lat pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich.

Czas Misji wpisuje się także w obchody oktawy Bożego Ciała, które w Grodzisku na zakończenie zbierają społeczność całego Miasta na modlitwie w świątyni i procesji ulicami.

Zapraszamy więc Wszystkich na tygodniowe Misje Święte w czasie, których będziemy szczególnie chcieli doświadczyć miłości z Boskiego serca Zbawiciela udzielającej się każdemu człowiekowi; przyjąć żarliwość miłości Boga i dzielić się nią z innymi.

Będzie to sposób odnawiania i ugruntowywania naszej wiary, powrotu do podważanych przez współczesny świat zasad i wartości moralnych i etycznych.

Chcemy przez wspólne uczestnictwo w tym szczególnym czasie Bożej Łaski zjednoczyć się w doświadczaniu wiary, praktykowaniu miłości i życiu nadzieją.

Misje mają nam pomóc wnieść nowy zapał życia według Ewangelii i Bożych Przykazań w naszą codzienność i stawać się świadkami Cywilizacji Miłości.

Oczekując spotkania na Misjach Świętych chcemy prosić Was Drodzy Parafianie o gorliwą modlitwę już teraz – przed, ale także w czasie Misji, by przyniosły one jak najobfitsze owoce.

Niech nikogo nie zabraknie: małżonków rodziców, młodzieży, dzieci, osób samotnych i cierpiących.

Niech ten czas przyczyni się do jeszcze większego ożywienia życia religijnego w naszej Parafii, a do Waszych serc i Waszego domu niech wstąpi Boża Łaska i Boża Miłość

Cieszymy się na spotkanie i wspólne wzrastanie w wierze.

Pozdrawiamy serdecznie i błogosławimy.

Księża Filipini - misjonarze ze Świętej Góry: Leon Praczyk i Robert Klemens

Wyszukiwarka

Goście online

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 6

Wczoraj 57

W tygodniu 181

W miesiącu 2370

Razem 79668