Parafia Rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wielkopolskim

Archidiecezja Poznańska

Słga Boży Ojciec Bernard

Kłania się brat Paweł Mruk – podprzeor z Opactwa w Lubiniu.

Jako postulator sprawy beatyfikacji powinienem inspirować do modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożego, w związku z tym zachęcam do udostępnienia na Waszych stronach bieżącego wpisu o Ojcu Bernardzie - patronie od zagrożonych pandemią:

Sługa Boży Ojciec Bernard z Wąbrzeźna

„Moc wychodziła od Pana Jezusa i uzdrawiała wszystkich”.
Sytuacja z pandemią jest trudna. Warto na nowo rozbudzić w sobie wiarę, że Pan Bóg, który w każdej chwili daje nam tchnienie życia, o ileż łatwiej może nam dać zdrowie i uchronić przed Covid.
Jak już na tej stronie wspomnieliśmy sługa Boży ojciec Bernard zasłynął, jako Patron w czasie zarazy. Dlatego, w celu rozbudzenia na nowo ufności w skuteczność Jego wstawiennictwa, jeszcze raz przypomnijmy niezwykły cud, który miał miejsce w czasie epidemii w Grodzisku Wielkopolskim, gdy mieszkańcy uczestniczący w publicznej procesji ujrzeli na niebie postać mnicha z krzyżem, którego rozpoznano, jako ojca Bernarda z Lubinia i po przybyciu mieszkańców z pielgrzymką do Jego grobu zaraza ustąpiła. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle spektakularny znak, charakterystyczny dla nadzwyczaj świętych postaci, jak na przykład ojciec Pio, który ukazał się pilotom samolotów, które chciały zbombardować składy amunicji znajdujące się niedaleko Jego klasztoru.
Podsumowując, wypada nam usilnie się zachęcać, aby w obecnym czasie powierzać siebie, a zwłaszcza najbliższe osoby, które należą do grupy ryzyka opiece świątobliwego ojca Bernarda. Można w tym celu codziennie odmówić modlitwę, znajdującą się na załączonym zdjęciu, np. w łączności z dziesiątkiem Różańca. Zachęcamy też do przesyłania takich intencji na skrzynkę pocztową tej strony (https://www.facebook.com/Bernard.z.Wabrzezna/photos/a.106205910832833/277013907085365/?type=3&theater), zostaną one umieszczone w zeszycie, który jest przy sarkofagu Sługi Bożego. Modlitwa za wstawiennictwem Sługi Bożego:

Modlitwa

Wyszukiwarka

Goście online

Odwiedza nas jeden gość oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 94

Wczoraj 87

W tygodniu 283

W miesiącu 2435

Razem 89593